Makijaż oczu nie musi być trudny

Makijaż oczu nie musi być trudny

Nie bez przyczyny mówi się o tym, że oczy to zwierciadło duszy. To właśnie one przyciągają nasze spojrzenie podczas rozmowy, a sam ich stan wpływa na to, w jaki sposób postrzegamy rozmówcę i jaka jest nasza opinia na jego temat. Nic zatem dziwnego, że makijaż oczu ma dziś dla nas tak duże znaczenie. Jak jednak wykonać go naprawdę dobrze?

Odpowiednie narzędzia to podstawa

Wiele kobiet skarży się na to, że techniki makijażu oczu są mało wydajne, a efekt ich starań rzadko przypomina to, co jest dziełem najbardziej znanych stylistek. Bardzo często dzieje się tak jednak nie dlatego, że brak im doświadczenia. Winne są przede wszystkim akcesoria do makijażu i ich niewłaściwy wybór. Jeśli więc chcemy, aby makijaż oczu zachwycał, powinniśmy zaopatrzyć się w pędzle do makijażu: nie tylko w pędzel do cieni, ale również w specjalny pędzel do konturowania orz w pędzel do rozcierania cieni. Dzięki właściwym akcesoriom makijaż wykonamy szybciej, a on sam będzie nie tylko dokładniejszy, ale i trwalszy niż w innym przypadku.

Nie zapomnij o brwiach

Poważnym błędem popełnianym przez osoby, które marzą o idealnym makijażu oczu, jest zapominanie o roli, jaką mają do odegrania brwi. Bardzo często właśnie ich nienaturalny wygląd psuje efekt końcowy, bywa zaś i tak, że praca nad wyglądem brwi jest skazana na niepowodzenie ze względu na błędy popełniane w jej trakcie.

W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o tym, że nasze brwi powinny wyglądać jak najbardziej naturalnie. Depilacja dotyczy więc nie wszystkich włosków, ale jedynie tych, które zaburzają naturalny łuk i jego wygląd. Jeśli brwi są przerzedzone, można brakujące dorysować kredką odpowiadającą ich naturalnemu kolorowi, jeśli jednak pomalujemy kredką całość brwi, możemy być pewne, że ich wygląd nawet przy najlepszych chęci nie będzie mógł być uznany za naturalny.

Malując oczy należy też pamiętać, że nie ma rozwiązań sprawdzających się bez względu na okoliczności. Inaczej maluje się więc oczy małe lub blisko osadzone, a inaczej – oczy szeroko rozstawione lub z cienkimi powiekami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.